Про це за результатами Українсько-Французької міжурядової комісії з економічного співробітництва заявив віце-прем’єр-міністр, міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко на спільному брифінгу з держсекретарем при міністрі Європи і закордонних справ Франції Жан-Батистом Лемуаном, пише портал ukrainefood.org.За його словами, зустріч відкриває новий етап економічного співробітництва між країнами. Серед пріоритетних напрямків посилення двосторонньої торгівлі та інвестиційного співробітництва, сільське господарство, інфраструктура та транспорт, галузь енергетики, енергоефективності, залучення компаній до активної співпраці в інжиніринговому секторі та комунальному господарстві.

— Дуже цікава домовленість плануємо створити спільний метеокластер для допомоги фермерам. Мова про залучення новітніх технологій до обробки метеорологічних даних. Це потрібно для отримання більш точних даних про погоду, збільшення врожаю і його захисту, введення системного моніторингу змін клімату та подальшого моделювання, — зазначив Геннадій Зубко.

Він також повідомив, що для України цікавий досвід залучення французьких компаній до співпраці у сфері АПК.


— Особливо, це стосується розвитку фермерських господарств, співпраці в напрямку тваринництва і молочного господарства. А також ті питання, які стосуються виробництва та сертифікації насіння, що дозволить збільшити експортні можливості вітчизняної агропромислової продукції, зазначив Зубко.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram