На світовому ринку обсяги торгівлі медом за останні п’ять років зросли на 18%, досягнувши в 2017 році 690,3 тисяч тонн загальною вартістю 2,37 мільярдів доларів США. Лідером серед світових експортерів меду є Китай, який експортує 19% питомої ваги меду. На другій сходинці разом з Аргентиною опинилась і Україна, яка експортує 10% світового обороту меду.

NB: Водночас на тлі першої десятки експортерів особливо виділяється Нова Зеландія, яка хоч і експортує невеликі обсяги — всього 11,1 тисяч тонн — але середня вартість його перевищує 24,32 доларів США за кілограм. А все тому, що країна експортує мед мануки, який є одним із найдорожчих в світі. Окрім того, 80% меду, що йде на експорт — це фасована продукція.

При цьому практично весь мед із України нефасований, тобто дешевший. У ціновому сегменті Україна конкурує з Китаєм, В’єтнамом, Аргентиною та Індією.


Що стосується країн-імпортерів, то близько половини всього обсягу купують країни Європейського Союзу. Серед них, найбільші обсяги імпортують Німеччина (12%), Великобританія (6%) та Франція (6%). Другим найбільшим покупцем меду є США 30% від загальносвітового обсягу. Далі зі значним відставанням йдуть Японія, Китай та Саудівська Аравія.