Українські переробники просять підняти експортне мито на соняшник

Невизначеність з роботою зернового коридору після 19 листопада заважає виробникам планувати обсяги переробки соняшника в Україні. Тому вони змушені опускати закупівельні ціни на нього. Про це повідомив GrainTrade.

При цьому експортні ціни на соняшник знову зростають, що збільшує обсяги експорту. Переробників турбує, чи вистачить їм сировини для стабільної роботи підприємств до кінця 2022/23 МР, особливо з огляду на цьогорічне зменшення врожаю.

Один з бенефіціарів компанії «ГрадОлія» запропонував створити робочу групу за участю представників Мінагропрому та Укроліяпрому для розгляду можливості підвищення мита на експорт соняшника з 3,5% до 10%, щоб продавати високодохідну олію, а не сировину.

В компанї заявили, що скорочення врожаю соняшника до 9-10 млн т (у порівнянні з торішніми 17 млн т) залишить Україну без робочих місць та валютних надходжень. Там закликали Мінагрополітики стимулювати переробку соняшникової олії в Україні, а також її очищення та фасування перед продажем.

Зараз закупівельні ціни на соняшник залишаються на низькому рівні 14-15 тис грн/т або 385-410 $/т з доставкою на завод на тлі низьких цін на соняшникову олію та невизначеності з поставками шроту до портів. Але зростання попиту та експортних цін з боку ЄС розвертає поставки соняшника в бік кордонів.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram