Українські лісництва почали продавати різдвяні ялинки

Редакція GrowHow.in.ua   2022-12-05
Українські лісгоспи розпочали продаж різдвяних ялинок. Про це GrowHow повідомила пресслужба Держлісагентства України.

У відомстві нагадали, що ялинки до зимових свят лісівники вирощують на спеціальних плантаціях, які є в кожній області. Термін вирощування таких дерев становить 4-8 років. Таким чином “святковий урожай” дерев є найбільш швидкостиглим, адже зазвичай дерева ростуть, залежно від породи, від 60 і більше років.

— Ми спеціально кронуємо новорічні ялинки для того, щоб гілочки були густими, а хвоя — пишною. Тобто на певній відстані від стовбура зрізають точку росту на гіллі, і внаслідок цього прокидається кілька нових бруньок, гілля стає густішим. Створення плантацій новорічних ялинок є екологічно та економічно виправданим, бо за 60 років можна створити і реалізувати щонайменше 10 плантацій таких деревцят. Також новорічні ялинки та сосни заготовляються під час рубок формування і оздоровлення лісів. Відтак екосистема не зазнає шкоди, — розповіли у Держлісагентстві.

Також у лісівників можна купити ялинку чи сосну у горщику та отримати кваліфіковані поради стосовно того, як по завершенню свят пересадити та доглядати дерево.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram