Продукція аграрного сектору та металургії мала найвищий обсяг експорту України у 2021 році. Експортні показники більшості інших галузей українського виробництва також зросли. Про це повідомила пресслужба Міністерства економіки України.

За результатами року, обсяг експорту продуктів рослинного походження склав $15,55 млрд. Таким чином він на 30,9% перевищив показники 2020 р. Недорогоцінних металів та виробів з них Україна експортувала на $15,98 млрд (на 77% більше, ніж у 2020 р.).

До першої п’ятірки за обсягами експорту також входять мінеральні продукти, жири і олії, механічне, електрообладнання, машини та механізми.

Читайте також: Магалецька розповіла про експортні напрямки, відкриття яких лобіюватимуть у новому році

У Мінекономіки зазначили, що хороші результати і у експортерів готових харчових продуктів $3,8 млрд (ріст на 13,1%), продукції хімічної та пов’язаних з нею галузей промисловості $2,76 млрд (збільшення на 36,7%), деревини і виробів з деревини $2,01 млрд (на 42,6% вище показників 2020 р.).

Наша ключова задача відкрити якомога більше іноземних ринків для українських виробників. У 2022 році плануємо не менше 40-ка. Важливо зняти обмеження та поглибити присутність там, де ми вже є, щоб стимулювати ріст торгівлі у двозначних відсотках, зазначила Перша віце-прем’єр-міністерки — Міністерка економіки України Юлія Свириденко.

Нагадаємо, загальний обсяг експорту товарів з України за 2021 рік складає $68,24 млрд.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram