За даними Держмитниці, у листопаді Україна експортувала 105 тис. тонн азотних добрив на суму $62 млн. Як зазначили в УКАБ, поставки відбувалися до Румунії, Болгарії, Аргентини, Італії, Угорщини та деяких інших країн.

Найбільше на зовнішні ринки з України відправлено карбаміду 63 тис. тонн. Також експортовано 25,5 тис. тонн карбамідо-аміачної суміші (КАС) та 16 тис. тонн вапняково-аміачної селітри (ВАС).

Фахівці відмітили, що середня ціна КАС на експорт становила $317/т. Водночас вартість на внутрішньому ринку України в цей період була не нижчою $600/т без ПДВ. Таким чином, це може бути свідченням демпінгового експорту дефіцитного товару.

— Ціни на азотні добрива за 2021 рік зросли втричі. У результаті на світовому та українському ринку очікується певний дефіцит азотних добрив. У відповідь на це деякі країни виробники азотних добрив почали обмежувати експортні поставки, визначаючи пріоритетом забезпечення своїх внутрішніх ринків, зокрема сільськогосподарських виробників, — прокоментував генеральний директор УКАБ Роман Сластьон.

Він додав, що імпорт азотних добрив в Україну у листопаді склав 275 тис. тонн на суму $136 млн. Він значно перевищує показники попередніх місяців. Найбільше Україна імпортувала аміачної селітри – 82 тис. тонн, карбаміду 70 тис. тонн, карбамідо-аміачної суміші (КАС) 55 тис. тонн, безводного аміаку 37 тис. тонн та сульфату амонію 29 тис. тонн.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram