Українські аграрії переорієнтовуються на вирощування олійних культур

Редакція GrowHow.in.ua   2023-01-10
Посівні площі в Україні цьогоріч будуть переорієнтовані на олійні культури, а загальна урожайність може знизитися на 5%. Про це GrowHow повідомила пресслужба Мінагрополітики з посиланням на слова першого заступник міністра агрополітики України Тарас Висоцький.

Він зазначив, що олійні культури вже стають пріоритетними в аграріїв. Це помітно на прикладі озимого ріпаку, площа під яким не зменшилась у порівнянні з попереднім роком. Також у Мінагрополітики очікують збільшення площ соняшнику та сої.

— Хоч олійні культури мають меншу урожайність на гектар, дають менший валовий збір у вазі, але вартість їх значно вища порівняно з зерновими — у 2-2,5 рази. Тому якщо ми говоримо про фізичний збір урожаю, то прогнозуємо, що зменшення буде на рівні 10-15%. Така наша оцінка наразі, — сказав Тарас Висоцький.

Він наголосив, що міжнародний ринок готовий спожити більші обсяги олійних культур з України. Тому додатково вирощена продукція піде на експорт і профіциту олійних культур не буде. До того ж, за словами заступника міністра, логістика олійних культур більш вигідна, адже вони дорожчі, а вартість транспортування така ж, як і зернових. Саме тому фермери і перелаштовуються, щоб працювати з прибутковістю, а не у збиток і не в нуль.

Тарас Висоцький зазначив, що основна збитковість у с.-г. спостерігалася весною-літом, до відкриття «зернової ініціативи». Тоді була обмежена логістика й відповідно низька ціна на внутрішньому ринку через подорожчання транспортування.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram