Українські аграрії можуть отримати до $20 тис. гранту від Данії

Данська рада у справах біженців (DRC) за фінансової підтримки урядів Швейцарії та Великої Британії реалізовує програму бізнес-партнерства спрямованого на підтримку аграрного сектору та харчового виробництва в Україні. Про це повідомили у DRC.

Головною метою такого партнерства є зменшення негативних наслідків війни для малого та середнього бізнесу аграрного сектору та харчового виробництва. Також ціллю програми є залучення вразливих верств населення у виробничо-збутові ланцюжки задля посилення їхньої ролі в місцевій економіці.

Проєкти мають покращити умови життя місцевого вразливого населення та збільшити їхній прибуток. Партнерами DRC можуть стати приватні підприємства будь-яких форм реєстрації, об’єднання виробників сільськогосподарської продукції, комунальні підприємства тощо. Партнерство здійснюватиметься за принципом співінвестування.

NB: DRC може надати грант до $20 тис. Партнер зі свого боку повинен зробити внесок до 50% від загального бюджету проєкту. Це може бути як фінансовий внесок, так і внесок у вигляді інших власних активів.

Ідея проєкту повинна передбачати розширення бізнес-діяльності партнера, яке передбачає залучення у виробничо-збутові ланцюжки місцевого вразливого населення, в тому числі ВПО та осіб, які постраждали від війни. При цьому створення нових офіційно оформлених робочих місць не є обов’язковим.

Кінцевим результатом проєкту має бути збільшення прибутків місцевого населення на території, яку він охоплює. Також проєкт має бути прибутковим для місцевого партнера та мати життєздатну схему реалізації.

У DRC привели два приклади можливого партнерства:

  1. Співінвестування у пункт прийому та зберігання овочів. Мета — підтримка місцевих виробників через забезпечення доступу до збуту вирощуваної продукції за оптимальними цінами. Така ідея передбачає співпрацю з приватними підприємствами, які мають, наприклад, гуртові склади та купують або купуватимуть продукцію у місцевого населення.
  2. Співінвестування у проєкти, які б спростили доступ місцевому населенню до сільськогосподарських послуг. Наприклад, до сільгосптехніки, ветеринарних послуг, с/г матеріалів. Така ідея передбачає співпрацю з місцевими підприємцями, які працюють в сільськогосподарській сфері.

Ідея потенційного грантоотримувача може суттєво відрізнятися від наведених, головне, щоб вона відповідала критеріям програми. Для участі у програмі слід заповнити заявку, однак це не гарантує автоматичної участі в програмі. Кожну заявку конкурсна комісія розглядатиме окремо і прийматиме рішення щодо подальшої участі заявки в програмі. Рішення конкурсної комісії є остаточним. DRC залишає за собою право відхилити будь-яку заявку.

Додамо, що допомога надається в рамках «Програми економічного розвитку східної України». У період з липня 2017 по лютий 2022 рр. Програма реалізовувалась на території Донецької та Луганської областей. Також певний період — на території Дніпропетровської та Запорізької областей. Зараз географію проєкту розширили на всю підконтрольну Уряду України територію. Виняткоми є лише райони із триваючими бойовими діями та з підвищеними ризиками для життєдіяльності населення та ведення бізнес діяльності.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram