Українська селекційна компанія “Маїс” запускає селекційну станцію, на якій створюватимуть нові гібриди української кукурудзи. Про це повідомили у пресофісі Насіннєвої асоціації України.

У компанії зазначили, що вірять у ЗСУ і в українську перемогу у війні з росією, тому запуск нового проєкту вирішили не відкладати. Станція розташована у місті Борщів Тернопільської області. Цьогоріч вона запрацює не на повну потужність, оскільки не вдалося добудувати офіс і приміщення для відпочинку співробітників. Також через ризики, пов’язані з війною, не вдалося завезти всю заплановану техніку.

— Наші фахівці схрестили наявний матеріал для цієї станції, відібрали кращі зразки зі свого генетичного банку й попри війну почали цей проєкт. На підготовлене поле на Тернопільщині ми вже висіяли перші зразки селекційного розсадника, які прибули з нашого розсадника в Чилі, — розповів генеральний директор компанії “Маїс” Микола Федько.

У компанії наголосили, що відкриття селекційної станції має велике значення для всього українського агросектору.

“Маїс” (м. Синельникове, Дніпропетровська обл.) — це перша селекційна приватна компанія, яка самотужки розвиває селекційну програму кукурудзи. Над нею працюють десятки науковців у трьох регіонах України. У лабораторіях компанії є сотні тисяч зразків та рекомбінантів.

— Насіння — це продукт, який завжди має додану вартість. Це вже готовий товар з усіма вихідними: від упаковки, дозволів, сертифікацій до імені та адреси українського виробництва. Тож продовження роботи насіннєвих компаній в нинішніх умовах дуже важливе, — прокоментувала виконавча директорка Насіннєвої асоціації України Сюзана Григоренко.

За її словами, це дає надію на відкриття нових ринків та ріст галузі попри всі зовнішні умови.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram