За словами директора ТОВ «Бетек» Віктора Фарафонова, компанія «Бетек», яка має найбільшу в Україні плантацію лохини, експортувала в ЄС майже 2 тис. Тонн ягоди, Про це пише Fruit-inform з посиланням на AgroPortal.ua.— Ми вирощуємо лохину на площі понад 300 га й експортуємо 90% вирощеної ягоди в країни ЄС. У цьому сезоні найбільше її відправили в Нідерланди і Великобританію. Вирощування будь-якої культури, в тому числі і ягід, — це дуже складний процес. Кліматичні умови, логістична складова і людський ресурс — основні фактори, що впливають на розвиток бізнесу в ягідництва, — зазначає Віктор Фарафонов.

За його словами, раніше компанія мала ще 20 га малини, але згодом відмовилася від неї на користь лохини і далі розвиває цей напрямок, впроваджуючи нові технології у виробництво ягоди.

— Зараз ми переходимо на інтегрований захист, намагаємося застосовувати менше хімії, особливо інсектицидів, в період цвітіння ягід, намагаючись замінити її біологічним захистом, щоб зберегти запилювачі. Також в цьому сезоні ми плануємо закладки нових насаджень, замінюючи ними старі, — розповідає Віктор Фарафонов.

Також він повідомив, що на майбутній сезон заплановано зібрати і експортувати ягоди на рівні 2019 року.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram