У 2019 році українська лохина продавалась на внутрішньому ринку на 25% дорожче, ніж назовні.

За даними «Інфо-Шувар», на найбільшому в Західному регіоні гуртовому ринку «Шувар» середня вартість української лохини з червня по серпень становила 135 грн/кг (5,13 EUR/кг). Для порівняння середня експортна вартість української лохини в цьому сезоні становила 4,35 EUR/кг. У 2019 році Україна по серпень включно експортувала більш як 2 тис. тонн лохини, за рік обсяг зовнішніх продажів збільшився на 50%.— У 2019 році з усіх культурних ягід тільки лохина показала зростання експорту. Купували нашу лохину переважно країни ЄС, серед покупців також були ОАЕ, Гонконг та Малайзія. До Білорусії ми відправили менш як 500 тонн лохини. А от по суниці та черешні ми зафіксували зниження обсягів зовнішньої торгівлі, і майже весь обсяг цих ягід було експортовано до Білорусії та Молдови, — розповідає Тетяна Гетьман, керівник департаменту «Аналітика» ОРСП «Шувар»

Пані Гетьман стверджує, що експорт лохини міг бути у цьому році більший, але погодні умови та брак агрономічного досвіду завадили збору експортної ягоди.

Кожного року середні ціни на лохину в Україні знижуються на 20-25 % завдяки збільшенню пропозиції на внутрішньому ринку і назовні. При цьому збільшується і розрив в цінах в залежності від якості ягоди. За даними «Інфо-Шувар», в розпал сезону мінімальна вартість ягоди крупного калібру на майданчику ринку «Шувар» не опускалась нижче позначки 100 грн/кг (3,8 EUR/кг), тоді як ціни на дрібну лохину впали до 70-80 грн/кг (2,6-3,0 EUR/кг). В ту саму ціну на ринку продавалась чорниця лісова.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram