В Україні презентували результати дослідження німецького Фонду Міхаеля Зуккова “Запаси вуглецю в українських чорноземах як похідна землекористування та зміни клімату та їх значення для зниження викидів парникових газів”. Про це повідомила пресслужба Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів.

Фонд працює в Україні з червня 2020 р. Основна мета дослідження визначити наскільки пов’язані між собою сільське господарство, зміна клімату і запаси  вуглецю в чорноземах України. Також у рамках проєкту виконали дослідження зміни майбутніх запасів вуглецю в чорноземах України за різних сценаріїв кліматичної кризи та різних методів ведення сільського господарства від органічного до інтенсивного.

У результатах дослідження міститься ряд рекомендацій для майбутньої с/г політики в Україні. Зокрема:

  • заохочення фермерів переходити до методів управління орними землями, що сприятимуть накопиченню вуглецю в чорноземах;

  • впровадження спільних із ЄС схем сертифікації органічних продуктів, що дасть змогу розширити ринок та сприятиме “зеленому зростанню”;

  • виведення з використання не менше 5% чорноземів для пом’якшення песимістичних кліматичних сценаріїв;

  • надання карт та даних про накопичення вуглецю в чорноземах через відкриті державні реєстри та бази даних;

  • оновлення статистичної інформації про структуру та практику землекористування незалежними, актуальними та точними даними дистанційного зондування;

  • запровадження щорічного дистанційного моніторингу сільськогосподарських земель та регулярне картування землекористування на основі європейських проектів CORINE та LUCAS.

Як зазначили у Міністерстві, ці рекомендації також будуть використані під час розробки Плану заходів із реалізації оновленого Національно визначеного внеску України.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram