Поступово в Україні в плодоношення вступають промислові плантації волоських горіхів. За інформацією аналітиків EastFruit, новий урожай волоського горіха українського виробництва виявився вищим за попередні очікування ринку, що вже позитивно відбилося на обсягах експорту. Зокрема, в листопаді 2019 року експорт волоського горіха приніс країні $ 28,8 млн валютного виторгу — на 33,3% більше, ніж роком раніше. До речі, саме на волоський горіх припало більша частина (51%) всієї експортного виторгу плодоовочевого сектора України за листопад 2019 року.Якщо ж говорити про обсяги експорту, то вони зросли в листопаді 2019 року ще більш істотно в порівнянні з листопадом 2018 року — на 62%. В цілому ж, за перші два місяці сезону 2019/20 (жовтень-листопад 2019 року) експорт волоського горіха в натуральному вираженні виріс на 75%, а у вартісному — на 28%. Це говорить про чергове значне зниження середньої експортної ціни на волоський горіх. Така тенденція зберігається вже другий сезон поспіль і ставить під загрозу подальший розвиток цього бізнесу в Україні, особливо якщо враховувати зміцнення курсу національної валюти стосовно долара і євро, що ще більше знижує закупівельні ціни на волоський горіх всередині країни. Зниження закупівельних цін, у свою чергу, знижує мотивацію заготівельників і населення займатися збором, сушінням, який рубав і реалізацією ядра волоського горіха — адже основна частина експортованих з України горіхів вирощується не в промислових садах.

Як правило, експорт волоського горіха з України сягає свого максимуму саме в листопаді кожного року, після чого починає знижуватися в міру зниження запасів горіха на складах експортерів. Найнижчий рівень експорту горіхів з України спостерігається щорічно в липні-вересні.

Поступово в Україні в плодоношення вступають промислові плантації волоських горіхів. При цьому точну площу таких плантацій в країні оцінити досить складно, однак відомо, що тільки у 2018 році було висаджено не менше півтори тисячі гектарів садів волоського горіха, чому, частково, сприяло відновлення програми державної компенсації витрат на саджанці. Загальна ж площа промислових плантацій волоського горіха в Україні, за найскромнішими підрахунками, становить не менше 6 тис. Гектарів. А значить, в найближчі роки варто очікувати зростання пропозиції якісного та більш дорого волоського горіха з України на експортні ринки.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram