Україна у 2020 році помітно збільшила імпорт полуниці Трейдери кожного року планово збільшують поставки цієї ягоди напередодні Дня всіх закоханих. Але в цьому році бажаючих заробити перед святом було більше, тому пропозиція помітно зросла, а українці купували полуницю у середині лютого на 30% дешевше, ніж рік тому.— Кожного року ми збільшуємо імпорт полуниці поза сезоном власного виробництва і кожного року перша ягода коштує дешевше, ніж у попередньому сезоні. Більшість ягоди в кінці зими і на початку весни ми завозимо с Греції та Іспанії, — розповідають оператори терміналу «Овочі та фрукти» ОРСП “Шувар”.

За даними «Інфо-Шувар» на найбільшому в Західному регіоні гуртовому ринку ОРСП «Шувар» сьогодні імпортна полуниця коштує 120-140 грн/кг, рік тому суниця коштувала 140-160 грн/кг. Від початку лютого ціни на імпортну ягоду знизились в 1,4 раза.

Українські фермери виходять на ринок зі своєю ягодою в кінці квітня на початку травня, і одразу вимушені конкурувати з імпортною ягодою, ціни на яку кожного року знижуються. Звичайно, в таких умовах українська ягода теж починає дуже швидко дешевшати на самому старті продажів, навіть в сезони з не дуже гарним врожаєм. У 2019 році сезон української суниці на ОРСП «Шувар» розпочався у 20-х числах квітня ціною 100-120 грн/кг.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram