Українські ягідники не знижують темпи закладки нових плантацій лохини. Прогнозується, що у 2019 році в Україні, швидше за все, буде закладено не менше 700 га нових плантацій цієї ягоди.Про це у ході ягідної панелі XVI міжнародної конференції «Овочі та фрукти України 2019. Експортний прорив» повідомив Олександр Ярещенко, кандидат сільськогосподарських наук, заступник директора з наукової роботи Інституту садівництва НААН України, передає east-fruit.com

На думку Андрія Ярмака, ринок землі не спричинить негативного ефекту на закладку багаторічних насаджень, оскільки вартість землі в Україні в будь-якому випадку буде дуже невеликою в порівнянні з тим, скільки садівникам і виробникам ягід доводиться вкладати в цю землю.

— Садівникові потрібно вкласти до 100 тис. доларів в кожен гектар саду або плантації ягід, враховуючи вартість саджанців, техніки, крапельного зрошення, протиградових сіток і, особливо, інфраструктури для зберігання, сортування, доробки та упакування ягід і фруктів. На цьому тлі інвестиції в землю, навіть якщо вона буде коштувати 2 тис. доларів/га, практично непомітні. Однак вони допоможуть захистити садівника, оскільки він вкладає величезні кошти на багато років, і краще це робити, якщо земля знаходиться у власності, — зауважив Андрій Ярмак.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram