Україна з 2014/15 МР поставляє в Китай щорічно від 1,7 до 4,1 млн т зерна, що є вкрай важливим напрямком експорту. У 2018/19 році був досягнутий пік поставок українського зерна в Китай. Про це повідомила аналітики зернового ринку «УкрАгроКонсалт» Марина Маринич.Вона зазначила, що в останні 5 років українська кукурудза виграє в конкуренції та забезпечує левову частку китайських закупівель кукурудзи.

Поряд з Україною, основними постачальниками кукурудзи в Китай є США і, в набагато меншому ступені, країни Латинської Америки. Торгова війна між США і Китаєм сприяла подальшому зміцненню позицій української кукурудзи на китайському ринку.

На ринку ячменю позиції України не настільки сильні: близько 10% закупівель. Конкуренцію українському ячменю становлять Австралія, яка є традиційним постачальником ячменя в Китай і Канада, яка постійно нарощує відвантаження в цьому напрямку, — зазначила експерт.

Водночас, Китай продовжує диверсифікувати постачальників зерна. У 2019/20 маркетинговому році Китай має намір збільшити закупівлі кукурудзи та ячменю. Таке зростання відкриває хороші перспективи для поставок українського зерна. Початок сезону підтверджує оптимістичні прогнози: в липні-жовтні в напрямку Китаю вже відвантажено рекордний за всю історію торгових відносин обсяг.

Таким чином, на думку аналітиків, у 2019/20 сезоні можуть бути досягнуті нові рекорди відвантажень українського зерна в Піднебесну.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram