Україна виконала 46% зобов’язань за Угодою про асоціацію у сфері сільського господарства. Про це повідомила Віцепрем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина.

За інформацією Євроінтеграційний Портал, вона провела робочу зустріч з Комісаром ЄС з питань сільського господарства Янушем Войцеховским. Зустріч відбулася у рамках підготовки до Саміту Україна-ЄС. Там віцепрем’єрка зазначила, що наразі завершується внутрішня робота над оцінкою досягнення цілей Угоди про асоціацію, яку представлять на Саміті Україна-ЄС.

Щодо аграрної сфери, Ольга Стефанішина, зокрема, наголосила, що Україна імплементувала низку актів ЄС щодо політики якості, а саме вимоги до продуктів з какао, шоколаду, меду тощо. Окрім цього, у сфері органічного виробництва ухвалено рамковий закон, який створює прозорі умови для виробництва та обігу органічних продуктів.

У червні цього року Україна передала ЄС конкретизовані пропозиції щодо оновлення митних тарифів і квот, що відповідатиме потребам у двосторонній торгівлі як українського, так і європейського бізнесу. Очікуємо отримати бачення щодо наших пропозицій від європейських колег, зазначила Ольга Стефанішина.

Віцепрем’єрка додала, що українська сторона очікує результативного завершення цих переговорів, адже Україна та ЄС вже мають успішні приклади двосторонньої співпраці. Серед них, зокрема, перегляд торговельних преференцій щодо окремих груп українських товарів.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram