Україна відновила експорт кукурудзи – сухопутними шляхами через західні кордони

За даними членів асоціації «Український клуб аграрного  бізнесу» (УКАБ), декілька аграрних компаній уже відправили перші партії в кілька тисяч тонн кормової кукурудзи на експорт через західний  кордон України.

Про це йдеться на сайті УКАБ.

За словами генерального директора УКАБ Романа Сластьона, хоча б часткове відновлення експорту є вкрай важливим, адже забезпечує надходження необхідних коштів на проведення посівної – закупівлю дизпалива, насіння, добрив, ЗЗР та виплату заробітної плати.

– Надлишки кукурудзи величезні. Експорт через порти заблокований. Налагодження сухопутних шляхів експорту через західні кордони України може забезпечувати потік до 600 тис. тонн на місяць. Звісно, це лише 10-15% спроможності, яка в нас була через морські порти, але все ж це також суттєво поліпшує спроможність проведення посівної, – зауважує Роман Сластьон.

Минулого року Україна зібрала рекордний урожай зерна, зокрема 42 млн т кукурудзи, із яких до початку війни експортували лише 18 млн т. Річна внутрішня потреба України в кукурудзі становить 7 млн т, тобто орієнтовно 17 млн т – експортний надлишок.

За оцінками USDA на 2021/22 маркетинговий рік Україна – №4 після США, Бразилії та Аргентини серед найбільших експортерів кукурудзи в світі з часткою 16% всієї міжнародної торгівлі.

На початку повномасштабної війни експорт був зупинений. 5 березня 2022 року Уряд ухвалив рішення про можливість експорту визначеного переліку аграрної продукції, зокрема кукурудзи, за процедурою ліцензування в Мінекономіки.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram