Україна та Естонія впровадять пілотний проєкт єдиної електронної накладної для автоперевізників

Україна та Естонія розпочнуть реалізацію пілотного проєкту провадження електронної товарно-транспортної накладної (е-ТТН) для автомобільних вантажоперевізників. Про це повідомила пресслужба Міністерства інфраструктури.

Пілотний проєкт також сприятиме розвитку цифрового транспортного коридору між Балтикою та Чорним морем. У перспективі ця робота може стати частиною великого проєкту ЄС із впровадження єдиної товарно-транспортної накладної (e-CMR).

— Залучення Естонії до проєкту е-ТТН дозволить вантажоперевізникам та вантажоотримувачам в Україні та Естонії позбутися обтяжливих бюрократичних процедур та зекономити кошти. Розпочинаємо технічні консультації щодо впровадження спільної е-ТТН, — розповів заступник міністра інфраструктури з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій та цифровізації Анатолій Комірний.

Крім того, МІУ, Державна прикордонна служба та Державна митна служба працюють над впровадженням можливості електронного бронювання черги при перетині кордону. Зокрема, планується створити спеціальний сайт «Електронна черга перетину кордону» (Е-черга).

Нагадаємо, що у квітні 2020 року Міністерство цифрової трансформації та Міністерство інфраструктури розпочали реалізацію пілотного проєкту з впровадження в Україні е-ТТН. До масштабного російського вторгнення планувалося запустити е-ТТН в тестовому режимі з 1 квітня 2022 року, а уже із серпня система повинна була запрацювати у повноцінному режимі.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram