Україна сформувала продовольчі резерви

При кожній обласній військовій адміністрації, території якої тимчасово окуповані, заготовлені базові продуктові набори та сформовані продовольчі резерви. Ними забезпечать мешканців цих областей одразу після деокупації. Йдеться про Херсонську, Запорізьку, Донецьку, Луганську та Харківську області. Про це повідоми перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький.

Він також розповів, як Уряд реалізовує план із забезпечення продуктової безпеки в умовах воєнного стану. Зокрема, ще на початку березня за бюджетні кошти Уряд почав закуповувати продовольчі товари українського виробництва зі списку критичних товарів для споживання та передавати їх населенню.

Товари закуповували через місцеві військові адміністрації. Їх роздавали внутрішньо переміщеним особам і формували резерв на випадок потенційного форс-мажору чи блокування регіону.

NB: Базовий набір це 12,5 кг продуктів довгострокового зберігання (крупи, олія, консерви, молочні та м’ясні продукти, картопля, сухарі, печиво).

Тарас Висоцький зазначив, що багато аграріїв та фермерів надавали і надають суттєву благодійну допомогу. Нерідко безкоштовно віддають власну продукцію для формування продовольчих пакетів для населення, дбаючи про продовольчий резерв України.

Нагадаємо, що в Україні затверджено план із забезпечення продуктової безпеки в умовах воєнного стану.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram