У 2019 році в Україні було закладено дві тисячі гектарів нових насаджень горіхів, з яких на фундук довелося 1,039 тис. га, на волоський горіх – 0,961 тис. Га. Про це повідомив президент Української горіхової асоціації Володимир Пахно.

Як пише SEEDS.org.ua з посиланням на Аgro.guide, по завершенню року, згідно з державною програмою садівники отримали компенсації за посадковий матеріал – 119,8 млн грн за перше півріччя і 160,2 млн грн за друге півріччя. Це дозволило майже повністю задовольнити фактичні потреби по компенсації посадкового матеріалу за 2019 рік 233 садівничим суб’єктам господарювання в Україні, зазначає Володимир Пахно.
— Новий рік стартує марафоном по компенсації-2020, — додає президент Української горіхової асоціації.

Що очікує горіховий бізнес України у 2020 році?

  • Валовий збір волоського горіха прогнозується в межах +126 тис.т, з них близько 60 тис. Т буде експортовано (велика частина в країни Перської затоки та Південно-східну Азію).
  • Збільшення площ горіхових насаджень сортовими саджанцями в інтенсивних горіхових садах, сіянцями при рекультивації або створенні нових полезахисних насаджень за програмою агролісомеліорації. Буде посаджено понад 2240 га нових горіхових садів і близько 300 га лісових насаджень горіхоплідних культур.
  • З’являться закупівельні підприємства по фундуку і будуть експортовані невеликі партії українського фундука в країни Прибалтики і скандинавські країни.
  • Експортні ціни на волоський горіх залишаться на рівні минулого року, проте ціни внутрішнього ринку на несортовий горіх можуть бути зменшені.
  • Будуть продовжені активні спільні дії членів Української горіхової Асоціації, Міністерства розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України, Торгово-промислової Палати України, ЗМІ з брендінгу українського горіха в світі.
  • Горіхові сади малої та середньої площі (до 30 га) об’єднаються в регіональні кооперативи з підприємствами переробки.
  • На ринку України і країн зарубіжжя з’являться нові українські продукти переробки горіха з високою доданою вартістю (продовольчої і непродовольчої групи товарів).

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram