Аналітики компанії ProAgro Group оновили свій прогнозний баланс попиту та пропозиції зерна в Україні. За їх оцінками, у 2019/20 МР Україна експортує 53,7 млн тонн зерна, що на 2,2 млн тонн перевищить показник минулого МР.

Потетційний експорт українскої пшениці експерти оцінюють у 19 млн тонн, ячменю — у 4,95 млн тонн, а кукурудзи — у 29 млн тонн. За підсумками 2018/19 МР Україна поставила на зовнішні ринки 15,6 млн тонн пшениці, 3,7 млн тонн ячменю та 31,3 млн тонн кукурудзи. Цьогорічні темпи експорту випереджають торішній, про що свідчать останні дані Державної фіскальної служби.
За офіційною інформацією, станом на 6 вересня з початку поточного року МР експорт пшениці з території нашої країни вже склав 5,627 млн тонн, а ячменю — 2,282 млн тонн зерна, що відповідно на 2,2 млн тонн та на 772 тис. тонн більше, ніж аналогічний показник 2018 року. Для кукурудзи маркетинговий рік стартував лише 1 вересня, тому обсяги постачання за поточний сезон ще вкрай малі.
Як повідомила AgroTimes заступник директора ProAgro Group Марія Колесник, цього року якість українського зерна є кращою за тогорічний, що дає підстави розраховувати на виправдання високих очікувань.«Пропозиція зерна у світі значна, а отже й конкуренція на ринку залишається вкрай високою. Цей чинник буде тиснути на світові ціни протягом усього сезону, що варто враховувати, будуючи свої маркетингові стратегії», — зазначила Марія Колесник.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram