Високий рівень монополізації основних ринків збуту є однією з ключових особливостей світового ринку борошна. Про це повідомив голова ОС «Борошномели України» Родіон Рибчинський, пише ІА «АПК-Інформ».

Зокрема, експерт зазначив, що за підсумками 2018 року лідером з імпорту борошна став Афганістан з об’ємом закупівель більш як 1,9 млн т, з яких понад 74% становила продукція з Казахстану.

Також Казахстан забезпечує на 100% імпорт борошна Узбекистану, який займає третю позицію в рейтингу країн-імпортерів. На другій позиції серед імпортерів знаходиться Ірак (імпорт борошна у 2018 році 1,8 млн т), куди практично 90% продукції, що імпортується борошна поставляє Туреччина.Аналогічна ситуація, з високою часткою присутності ключових експортерів, спостерігається на ринках Сирії і Анголи (основний постачальник — Туреччина), Бразилії та Болівії (постачальник — Аргентина), а також Нідерландів і Франції (постачальник — Німеччина).

За оцінками експерта, на сьогодні близько 110 країн здійснюють щодо значних обсягів закупівель борошна (більш як 10 тис. Т в рік). При цьому за підсумками 2018 року монополізовані ринки закупили практично 6,6 млн т борошна.

Таким чином, при загальному обсязі світової торгівлі борошном на рівні 14,5 млн т, відносно вільним залишається ринок загальною місткістю 7,9 млн т, де є перспективи для збуту української продукції. Але, як правило, ці ринки за межами ТОП-10 країн-імпортерів, і конкуренція на них з кожним роком посилюється, — підсумував Рибчинський.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram