Експерти ФАО вважають, що якщо Україна отримає безмитний доступ до єгипетського ринку, то зможе експортувати туди до 10 тис. тонн яблук щорічно. Про це повідомив польський портал SadyOgrody.

Єгипет сьогодні є одним із найбільших у світі імпортерів яблук. До того ж має великий потенціал до зростання, що робить його дуже перспективним для українських фермерів. Яблука також можуть стати хорошим способом оптимізації логістики між країнами, адже Україна імпортує досить велику кількість цитрусових з Єгипту.

Експерти ФАО зазначили, що у сучасних умовах зменшення логістичних витрат  надзвичайно важливе. Сьогодні українські яблука обкладаються додатковим митом у Єгипті, через що експортери втрачають гроші і не можуть конкурувати ціною, зокрема, з польськими.

Якщо ситуація вирішиться і вдасться створити рівні умови, то українські яблука конкуруватимуть з польськими на єгипетському ринку.

Читайте також: Україна продає яблука до 65 країн

Зазначимо, що переговори з єгипетською стороною щодо безмитного доступу українських продуктів вже розпочалися. Окрім яблук, Україна обговорює також можливість експорту чорниці та вишні.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram