Україна може експортувати агропродукцію через Польщу до портів Литви

Фото з фейсбук-сторінки Всеукраїнська Аграрна Рада
Україна може суттєво розширити експорт сільгосппродукції за сприяння Польщі та Литви.

Про це заявив голова Всеукраїнської Аграрної Ради (ВАР) Андрій Дикун під час зустрічі з Послом Литви в Україні Вальдемарасом Сарапінасом та міністром сільського господарства Литви Кястутісом Навіцкасом, організованої Міністерством аграрної політики та продовольства України на чолі з міністром Миколою Сольським.

– Блокування експорту зерна негативно позначається на фінансовому стані сільськогосподарських виробників. Україна могла б використати литовські порти, які сьогодні є недовантаженими, Литва зацікавлена у співпраці з Україною. Ми можемо не лише експортувати агропродукцію таким шляхом, а ще й отримувати пальне та добрива. Спрямувати вантажі до Литви сьогодні можливо лише транзитом через Польщу, тому варто сформувати трьохсторонню угоду між Україною, Литвою та Польщою, – заявив Андрій Дикун.

За словами голови ВАР, Україна протягом березня експортувала лише 200 тис. тонн агропродуції, за кращих можливостей цей показник може сягнути 1,5-2 млн тонн. На співпрацю з Литвою українські аграрії покладають велику надію, – наголошує Андрій Дикун.

Як ідеться у повідомленні, ідею трьохсторонньої угоди щодо експорту агропродукції підтримав міністр аграрної політики та продовольства Микола Сольський. У відомстві сподіваються, що перші потяги через Польщу на порти Литви будуть відправлені найближчим часом.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram