Україна експортувала рекордний обсяг соняшника

Приблизно 22% сільгоспземель України на сьогодні окуповані. Велика частина з них – це основні регіони вирощування соняшнику. Якщо у 2021 році соняшником в Україні було засіяно 6,5 млн га, то у 2022 році лише 4,6 млн га. Це відповідає показнику 2010/11 МР, після чого площі під соняшником постійно зростали. Про це повідомили в Українській зерновій біржі.

Очевидно, що цьогорічний врожай соняшнику в Україні скоротиться. Проте експерти сходяться на тому, що дефіциту всередині країни не буде. Останніми роками в Україні щорічно вироблялося близько 6 млн т соняшникової олії, з яких майже 85% експортувалося.

Зупинка основних заводів з переробки соняшника, розташованих переважно в портах Чорного моря, змусила фермерів активізувати експорт соняшника, якого в поточному сезоні відвантажено вже 1,6 млн т. У червні було експортовано рекордні 540 тис т соняшника, що на 60% перевищує показник травня 2022 р. та утричі перевищує загальний експорт попереднього сезону.

Українські переробники утримують ціни попиту на соняшник на низькому рівні 10-11 тис. грн/т з доставкою на завод, оскільки мають складнощі з реалізацією шроту.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram