Прокуратура Запорізької області заявила, що виявила самовільно засіяні пшеницею державні землі на території Підгірненської об’єднаної територіальної громади Василівського району. Як заявили у відомстві, земельна ділянка державної форми власності не перебувала в оренді, але виявилась обробленою. Як наслідок прокуратура через суд оформила врожай як безхазяйний та ініціювала його збір.

Читайте також: Куди потрапляють кошти за «нічийний» врожай?

— В ході здійснення належного процесуального керівництва Василівським відділом Енергодарської місцевої прокуратури у кримінальному провадженні за ознаками злочину, передбаченого ч. 1 ст. 197-1 КК України (Самовільне зайняття земельної ділянки, яким завдано значної шкоди її законному володільцю або власнику), проведений огляд земельної ділянки, розташованої на території та встановлено, що земельна ділянка державної форми власності самовільно засіяна озимою пшеницею, — заявили в обласній прокуратурі.


Як повідомили в прокуратурі, урожай озимої пшениці на вказаній земельній ділянці становить 8300 кг на загальну вартість 40 тис. грн. Зараз майно описане та поставлено на облік. Надалі кошти від реалізації безхазяйного майна будуть спрямовані в дохід держави та поповнять бюджет об’єднаної територіальної громади.

У правоохоронному відомстві заявили, що прокуратура забезпечує принципове реагування на кожен факт самовільного використання земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної форми власності.

За матеріалами прес-служби прокуратури Запорізької області

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram