Європейський парламент вирішив збільшити фонд допомоги бджолярам на 50%, а також прийняв заборону на використання неонікотиноїдів. У цій же постанові пропонувався пункт, який не погодили, про заборону імпорту меду з країн не членів ЄС.

NB: Як пише Topagrar.com, представник Угорщини Норберт Ердос під час доповіді в парламенті зазначив, що три чверті виробництва продуктів харчування в Європі залежить від запилення бджіл. Саме тому потрібно більше приділяти увагу сильній підтримці бджолярів та інтенсивнішому маркетингу бджільницької продукції, виробленої в ЄС. За його словами, для цього потрібно  розробити чітке маркування, яке повинно включати посилання на країну-походження, включаючи пропорції різних медів у кінцевому продукті. Все це допомогло б поліпшити нинішню «похмуру ситуацію» бджолярів в ЄС.

Також у Європарламенті агітують розробити план дій, спрямований на боротьбу із бджолиною смертністю, зокрема розробити програму боротьби із кліщами Варроа.

Крім того, європарламентарі запропонували виключити мед та його продукти із переліку товарів, які вільно продаються в ЄС відповідно до угоди про вільну торгівлю. На думку депутатів, це допоможе стимулювати розвиток бджільництва у країнах-членах ЄС.