Забруднення ґрунтів залишками пестицидів стало проблемою, що викликає дедалі більше занепокоєння протягом останніх десятиліть. Дослідники з Університету Вагінген і дослідили 76 залишків пестицидів у сільськогосподарських ґрунтах з одинадцяти країн ЄС. Понад 80% зразків ґрунту містять залишки пестицидів. Як показало дослідження, наявність сумішей залишків пестицидів в ґрунтах це правило, а не виключення.Дослідницька група з Університету Вагінген проаналізувала 317 зразків європейських сільськогосподарських ґрунтів з різних культурних систем, включаючи картопляні поля, пшеницю, кукурудзу, овочі та виноградники. З 76 досліджених сполук (близько 20% доступних пестицидів в ЄС) вони знайшли 43 різних пестицидних залишки в ґрунті, деякі в оригінальній, активній формі, інші як метаболіти. 58% зразків містили декілька пестицидних залишків, деякі до 13 залишків, а 25% зразків містили 1 вид залишку пестицидів. У ґрунті було виявлено більше 150 різних пестицидних сумішей.

Найчастіше з найвищою концентрацією траплялись гліфосат та його метаболіт АМРА, метаболіти ДДТ, заборонені впродовж десятиріч у Європі, і фунгіциди широкого спектру боскаліду, епоксиконазолу та тебуконазолу. Максимальний вміст пестицидів в ґрунті складав 2,87 мг на кілограм ґрунту.

— Хоча в 58% ґрунтів ми виявили більше одного залишку, можна стверджувати, що наявність кількох пестицидних залишків у ґрунтовому середовищі, мабуть, є правилом, а не винятком. Більше півстоліття використання пестицидів без моніторингу ґрунту створює питання, зазначила проф. Віолетт Гейссен, та додала, що зараз токсичний вплив залишків пестицидів на організм ґрунтів невідомий.


Забруднення ґрунтів залишками пестицидів має бути невід’ємним аспектом у характеристиці загальної якості ґрунту, стверджує дослідницька група. Поки не існує законодавства ЄС щодо порогових значень чи стандартів якості, доступних для пестицидів у ґрунті, окремих речовинах або сумішах, що створює небезпеку для життєво важливих ґрунтових організмів. Тому необхідні невідкладні заходи для перевірки інтегрованого впливу окремих пестицидів та сумішей пестицидів на широкий спектр суттєвих ґрунтових організмів, які і визначать належну політику захисту ґрунту. У цьому контексті, поточні процедури затвердження пестицидів також потребують перегляду для обліку накопичених ефектів різних пестицидів на ґрунтові організми.

За матеріалами hortbiz.com

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram