Після того, як в ЄС ввели мораторій на препарати з фіпронілом, підозрюючи цю речовину в негативному впливі на популяцію бджіл, картопляри зіткнулися з проблемою дротяника.

Фінансований ЄС проект INBIOSOIL розробив новий, екологічний метод контролю дротяників на картоплі, який можна використовувати в звичайних і органічних системах вирощування.

У новому методі боротьби зі шкідником пропонується використовувати спеціальні капсули, що містять штам ентомопатогенних грибів, який вражає певних комах-шкідників і може частково замінити синтетичні ЗЗР у картоплярстві.

Компанія BIOCARE розташована в Нижній Саксонії, Німеччина.

— Ми перевантажені запитами від фермерів, які бажають використовувати продукт на своїх полях, тому мають намір розширити виробництво, — сказав професор доктор Стефан Відаль, координатор проекту INBIOSOIL. — Ми очікуємо, що біокапсулу стануть стандартною стратегією контролю як для органічних, так і для традиційних фермерів. Вони містять сполуки, які не є синтетичними.

Розробка цих капсул в 2016 році в Німеччині була викликана тим, що аграріям практично не були доступні хімічні засоби проти дротяників.

У минулому вони застосовували в традиційних системах картоплярства продукт з фіпронілом, вироблений BASF.

Потім Європейська комісія ввела мораторій на продукти з фіпронілом.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram