Регіональна газова компанія почала підготовку газорозподільних мереж у Вінницькій, Хмельницькій та Чернігівській областях до використання біометану. Загальна потужність біометанових заводів, для яких готують точки входу в розподільну систему, становить близько 50 млн куб. м “зеленого” газу в рік.

Про це повідомляє пресслужба компанії.

Оператори ГРМ, що працюють під брендом РГК в трьох областях, отримали від біоенергетичних асоціації України (UABIO) пропозиції й технічні параметри для підключення до газорозподільних мереж чотирьох біометанових заводів.

У Вінницькій області оператор ГРМ готує до підключення до мереж два біометанових проєкти сукупною потужністю близько 20 млн куб. м газу в рік. У Хмельницькій та Чернігівській областях цей показник становить близько 30 млн куб. м для двох виробників біометану.

Біометановий потенціал України до 8 млрд куб. М в рік. Потрібно готуватись до зростання темпів підключення до газових мереж таких проєктів. У кожній області буде кілька десятків великих виробників біометану, яким необхідний доступ до “труби”, зазначив глава UABIO Георгій Гелетюха.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram