UPL запустила в Аргентині перший в країні багатокомпонентний фунгіцид (манкоцеб + тебуконазол + азоксистробін) для пшениці і ячменю, який не тільки контролює хвороби і підвищує врожайність, але також управляє стійкістю патогенів. Продукт являє собою суміш фунгіцидів контактної дії, системного, профілактичного і антіспорулянтного.

Сьогодні виробники культур стикаються з важливою проблемою — грибні хвороби, які стійкі до низки фунгіцидів. Про це пише news.agropages.com.

Європа вважається колискою проблеми грибних хвороб пшениці, в той час як в Бразилії, Болівії і Парагваї на виробництво агрокультур впливає азіатська іржа, яка отримала промовисту прізвисько «Термінатор фунгіцидів».

Хоча ситуація в Аргентині не настільки драматична. Але стійкості жовтої плямистості пшениці (піренофороз) і грибного патогена Cercospora kikuchii, що вражає соєві боби, стають все більш поширеними.

— На відміну від інших країн, у нас все ще є час, щоб зупинити або відстрочити дію цієї проблеми, — сказав фітопатолог Марсело Кармона, зробивши наголос на зловживанні фунгіцидами з одним режимом дії.

— Це продукти, які працюють в одному сценарії для придушення грибний клітини, завжди контролюють її в єдиній структурі. Настільки, що клітина починає допускати генетичні мутації і створює природні механізми для подолання ефекту фунгіциду, —пояснив він.

У зв’язку з цим основна зброя, яка є в виробника, — це «багатозадачні» фунгіциди, які за допомогою декількох способів дії відповідальні за одночасну атаку на клітку гриба в різних ферментативних структурах.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram