Традиційне генетичне тестування насіння покладається на методи ДНК на основі ферментів, які потребують лабораторії, експертизи та тривалої у часі обробки результатів. З введенням ExpresSeed, запуск в Айові намагається спростити та прискорити процес.

— За менше, ніж 10 доларів США за вибірку, платформа пропонує недорогий пристрій, який визначає наявність заздалегідь запрограмованих генетичних маркерів за 10 хвилин за допомогою розчину, що містить наноструктури, — говорить Дерек Ліонс, професор хімії в Сімпсоні Коледж в Індіано, штат Айова. — Ця технологія різко покращує мобільність, спрощує тестування з відповіддю «так» або «ні», і значно знижує витрати на тестування.


Генетичний матеріал із насіння наноситься на карту одноразового зразка та вставляється в пристрій. Зібрана інформація буде автоматично завантажена в платформу аналізу даних на основі хмар, яка відстежує місця та результати тестування, забезпечуючи негайне уявлення про економію.

Ліон та фізик Аарон Сантос є засновниками компанії DNP123, яка спеціалізується на дослідженнях та розробках нанотехнологій. Ліон та Сантос адаптували свою патентну нанотехнологію для керування пристроєм ExpresSeed.

Поєднуючи результати генетичного тестування з погодою за попередні сезони, ґрунтом та іншими загальнодоступними даними, технологія зможе передбачити, наприклад, скільки фермер зможе отримати врожаю.

— Використовуючи систему автоматизованої інформаційної науки, ExpresSeed забезпечує точне прогнозування, доступне через інтуїтивно зрозумілий веб-інтерфейс, — говорить Сантос.

За матеріалами https://www.agriculture.com/.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram