У США дозволили випускати паразитичних ос проти плодової мухи

Після 12 років досліджень вчені з Орегонського університету (США) готові використовувати паразитичних ос у боротьбі з плямистою дрозофілою. Про це повідомив Growing Produce.

Плямиста дрозофіла це плодово-ягідний шкідник, який завдає суттєвої шкоди американським аграріям. Вперше її виявили у 2008 році у Каліфорнії, а вже через 5 років ця плодова муха поширилася у 24 штатах. В Україні поки плямисту дрозофілу  не виявили, але вона входить у перелік карантинних шкідників. До того ж, її поширення зафіксували у країнах західної та південної Європи, тому загроза адаптації шкідника до українських кліматичних умов є.

Плямисту дрозофілу дуже важко контролювати. Вона швидко розмножується і дає багато поколінь за рік. Хімічні засоби проти неї дієві, але їх доводиться використовувати постійно. Фермери США з регіонів найбільшої активності шкідника змушені це робити подекуди і тричі на тиждень. Вже тривалий час аграрії зацікавлені у дієвих методах біологічного контроль, щоб зменшити застосування хімікатів та, відповідно, витрат на них.

Читайте також: Іспанські фермери потерпають від наймасштабнішого за останні десятиліття нашестя сарани

За словами ентомолога Вона Уолтона, Міністерство сільського господарства США вже дало дозвіл випускати паразитичну осу (Ganaspis brasiliensis) проти плямистої дрозофіли. Він зазначив, що у його лабораторії вирощують достатню кількість ос, щоб помітно зменшити популяцію плодової мухи у штаті Орегон.

Зазначимо, що самиці їздців (паразитичних ос) відкладають яйця у личинки, яйця та лялечки інших комах, на яких потім паразитують їхні личинки. Цих комах давно вивчають як ефективний метод у боротьбі зі шкідниками. Зокрема, вагомий внесок у вивчення зробили і українські науковці.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram