У січні експорт української агропродукції впав на 13%

Редакція GrowHow.in.ua  2023-02-02
Січневий експорт української агропродукції був на 13% меншим від грудневого. Як повідомили GrowHow в Українському клубі аграрного бізнесу (УКАБ), у перший місяць 2023 року Україна відвантажила на зовнішні ринки 6,1 млн т продукції АПК.

Половину цієї кількості експортували через зерновий коридор, решту — альтернативними експортними маршрутами.

Аналітики зауважили, що слід врахувати, що не вся продукція встигла фізично перетнути кордон. В основному відчутне зниження експорту в січні 2023 року спричинено низькими показниками роботи зернового коридору, оскільки російська сторона постійно створює перешкоди в його роботі.

На 13% у структурі січневого експорту знизилися відвантаження зернових. Вони склали 4,2 млн тонн. Експорт олійних зменшився на 9% 793,0 тис. тонн. Відвантаження олій впало на 10% — до 419,7 тис. тонн. Найбільше впав експорт макух — на 26% — до 430,4 тис. тонн.

Як зазначили в УКАБ, головні зміни впродовж січня стосуються структури експорту олійних культур. Найбільша частка їх експорту припадає на сою, яку зараз розпочали активно продавати за кордон. Весь обсяг вирощеного ріпаку вже експортували, а продаж насіння соняшнику загальмував, бо відносно відновився експорт соняшникової олії та поступово відновлюється внутрішня переробка насіння соняшнику.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram