У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт №4063, який пропонує запровадити «мінімальну ціну» оренди землі, а також змінити мінімальний строк передачі землі в оренду. У пояснювальній записці до законопроекту Олександр Дубінський, який є ініціатором цього проекту, зазначає, що відповідні зміни необхідно запровадити для захисту законних інтересів громадян-власників земельних ділянок. Про це повідомляє Sud.ua.

NB: На думку нардепів, за даними Держгеокадастру, середня вартість оренди сільськогосподарських угідь значним чином занижена. Причиною цього нардеп називає те, що окремі орендарі встановлюють занижений рівень орендної плати.

Вилучення із законодавства норми про мінімальний строк оренди землі.

Чинним законодавством передбачено, що строк передачі сільськогосподарських земель в оренду не може бути меншим за сім років. Імовірніше за все, така норма спрямована на те, щоб орендар не був зацікавлений у короткочасному виснаженні землі. Втім, нардеп вважає, що запровадження такої норми додатково обмежило право громадян розпоряджатися своєю власністю. А тому пропонує встановлювати строк винятково за згодою сторін. З одного боку, недоброчесні орендарі можуть брати землі «під виснаження» на короткі терміни. З іншого, власники зможуть більш гнучко реагувати на зміни ринку землі за рахунок коротших строків оренди.

Встановлення мінімальної вартості оренди

У пояснювальній записці депутат наводить порівняльну таблицю середньої вартості річної оренди 1 гектара сільськогосподарських ділянок, переданих в оренду приватними власниками та державою за 2018 рік. В усіх областях ціна приватного гектара була меншою за ціну державного. У деяких областях різниця у вартості була втричі більшою. Для забезпечення інтересів власників законопроєкту передбачено встановлення мінімального розміру орендної плати. Відповідно до положень законопроекту, річна вартість оренди не може бути меншою за 7% нормативно-грошової оцінки земель. Так, наприклад, мінімальна вартість оренди 1 гектару землі у Донецькій області буде становити близько 2100 гривень. При тому, що без цієї норми середня вартість оренди одного гектару землі складала 945,6 гривень.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram