У Німеччині хочуть встановити вимоги до утримання індиків, щоб убезпечити їх від канібалізму

Редакція GrowHow.in.ua   2022-12-30
Федеральне міністерство продовольства та сільського господарства Німеччини (BMEL) хоче запровадити вимоги до утримання індиків на відгодівлі, щоб забезпечити птахам комфортніші умови утримання. Про це GrowHow стало відомо з інформації на сайті BMEL.

Йдеться, зокрема, про зменшення щільності посадки, вимоги до конструкції місць утримання та способу годівлі тощо. Наразі немає навіть мінімальних вимог щодо утримання індичат на відгодівлі ані у Німеччині, ані загалом у ЄС.

У німецькому міністерстві зазначили, що запровадження таких вимог важливе перш за все для покращення здоров’я птахів. Занадто щільне утримання і неправильна конструкція кліток спричиняють деформації скелета, пухирі на грудній клітці та викривлення стоп індиків.

Окрім цього, поширеною проблемою є викльовування пір’я одне одному і навіть канібалізм серед індиків. За даними міністерства, щоб утримувати птахів у звичайних умовах із високою щільністю поголів’я і убезпечитися від таких випадків, фермери часто практикують купірування дзьобів. Однак воно заборонене Законом про добробут тварин, а дозволити його можуть лише у виняткових випадках.

Читайте також: У Данії почався процес впровадження заборони на вирощування курей у клітках

Метою BMEL є покращення добробуту птахів у стійкий спосіб та усунення прогалин у Положенні про тваринництво. Представлені ключові моменти сформульовані як основа для обговорення з усіма сторонами галузі та підготовки запланованих змін до Постанови.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram