У найближчі 10-12 років в Україні погода буде несприятливою для ранніх ярих зернових і сприятливою для озимих, повідомила керівник агрометеорологічного відділу Гідрометцентру Тетяна Адаменко. Про це пише Телеграф.

— За нашими прогнозами, більше страждатимуть ранні ярі зернові, які не дуже теплолюбні, але будуть підпадати під дуже високі температури вже на початку року. У той же час сприятливі умови будуть для озимих культур за рахунок того, що через потепління взимку практично немає ризиків вимерзання, — пояснила Тетяна Адаменко.


Крім того, за словами Т. Адаменко, підвищення температур повітря в найближче десятиліття продовжить період вирощування теплолюбних культур. Зокрема, в Україні вже були експерименти з двома врожаями соняшнику.

Керівник агрометеорологічного відділу Гідрометцентру також повідомила, що підвищення температури розширює зону, придатну для вирощування соняшнику: якщо раніше тепла для його вирощування вистачало тільки на Півдні і Сході країни, то зараз спостерігається зміщення кліматичних зон на 100 км на північ і вирівнювання клімату між областями. У той же час експерт заявила, що в південних і східних областях існує ризик зниження врожаю цієї культури.

— Зараз ми вступили в період, який триватиме приблизно 10-12 років і буде сприятливим практично для всіх культур. У нас погодні умови в деякій мірі компенсуються: в цьому році три місяці не було дощів у південно-східній Україні, що вплинуло на врожай пшениці, ячменю та ін. Але потім пішли дощі і настали прекрасні умови для пізніх культур, — підсумувала Т. Адаменко.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram