У міжнародній торгівлі горіхами обертається найбільша кількість грошей із усіх плодових продуктів

У міжнародній торгівлі горіхами обертається найбільша кількість грошей із усіх продуктів плодової групи. Як повідомив EastFruit, про це заявив економіст інвестиційного департаменту ФАО Андрій Ярмак під час міжнародної конференції “Горіхи України 2022: обмін досвідом з Грузією”, що відбулася у Тбілісі у в рамках міжнародної аграрної виставки.

Він також розповів, що горіхи — це найбагатша категорія садівництва, наприклад, у 2021 р. світова торгівля горіхами сягала $32 млрд. За словами експерта, Україна є однією зі світових лідерок з експорту волоського горіха. Останніми роками у нас також розвивається вирощування фундука. Він зараз є лідером серед усіх багаторічних площ закладки нових садів.

Андрій Ярмак зауважив, що для аналізу світового ринку горіхів необхідно враховувати не лише волоський горіх, фундук, мигдаль та фісташку, а й ті види горіхів, які в нашому регіоні довгий час вважалися нішевими та ті, які, в ботанічному сенсі, не є горіхами, але належать до горіхів з погляду споживачів. Зокрема, йдеться про арахіс, який є найголовнішим конкурентом інших горіхів на полицях супермаркетів та у різних снеках.

NB: Щорічно продажі арахісу зростають на 14% — це найшвидша категорія міжнародної торгівлі на сьогодні.

Також у світовій торгівлі значну питому вагу має кеш’ю. Донедавна вона була більшою, аніж у мигдаля. На ці два горіхи припадає близько 40% усієї світової торгівлі. Питома ж вага волоського горіха — лише 11%, а фундука — 8%.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram