ТОВ «Агрокрай» відкрило насіннєвий завод потужністю 10 т / добу в Красилівському районі Хмельницької області. Підприємство планує працювати з насінням квасолі, гірчиці, маку олійного, сої, льону, пшениці ярої та озимої. На заводі встановлено обладнання Westrup, Buhler, повідомляє «Інфоіндустрія».— Зазвичай аграрії використовують насіння власного виробництва. І за таких умов 5% – це пошкоджене насіння. Якщо посівний матеріал низької якості, то все добрива йдуть в нікуди, в прірву, — пояснив директор ТОВ« Агрокрай »Олег Белявец. Велика увага в господарстві приділяється розвитку насінництва квасолі.

— В Україні навіть сортів квасолі немає. Квасоля дуже популярна у світі, на Сході, при цьому ми не забезпечуємо і 0,5% потреб Європи. Ми прорахували, що квасоля — дуже високопродуктивна культура, вона дає можливість рано зібрати урожай і підготувати поле до озимим культурам, — пояснив Білявець.

Материнські насіння будуть купувати в США, Канаді, Бразилії. Крім квасолі, будуть пропонувати насіння пшениці озимої та ярої, сої, гірчиці, льону, маку олійного. ТОВ «Агрокрай» освоює систему точного землеробства, добрива вносяться диференційовано.

— Навесні і влітку використовуємо рідкі добрива, восени — сухі мінеральні добрива. Застосовуємо сівалки точного висіву, — поділився аграрій.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram