Минулого року Україна повністю оговталася від російського ембарго на експорт, проте, не припинила поставки на ринок Росії повністю. За останні роки розширилася географія експорту та якість експортованої продукції. Про це повідомляє EastFruit.

Загалом експорт овочів, фруктів, ягід і горіхів, свіжих, заморожених і сушених приніс Україні у 2019 році $339 млн виручки – на 9,4% більше, ніж у 2018 році і на 20,1% більше, ніж в 2017 році. Головними товарними групами, які забезпечували приріст експорту плодоовочевої продукції були волоські горіхи, ягоди і яблука.Приріст виручки від експорту яблук за два роки перевищив 150%, а експорт горіхів і заморожених ягід зріс приблизно однаково – на 37% за два роки.

При цьому питома вага цих трьох провідних категорій в загальному експорті плодоовочевої продукції продовжувала зростати і досягла 70% в 2019 році.

На думку економіста інвестиційного департаменту Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрія Ярмака, такі темпи росту експорту плодоовочевої продукції Україна може не втримати, адже проти цього працює зміцнення курсу національної валюти, дефіцит робочої сили для прибирання продукції, зниження обсягів виробництва малини та зниження інвестицій в нові сади і ягідники. Водночас експортові плодоовочевої продукції сприятиме вступ у плодоношення садів фруктів, горіхів і ягід, закладених в останні п’ять років.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram