Цьогоріч перезимівля озимих культур почалась на 1,5-2 тижні пізніше від середніх багаторічних строків

Редакція GrowHow.in.ua  2022-12-01
У період 5-15 листопада відбулось зниження температури повітря, після якого почався період «передзимівлі» озимих. Такі строки закінчення осені у степових областях є близькими до середніх. Однак на решті території вони виявилися на 1,5-2 тижні пізнішими від середніх багаторічних строків. Про це нам повідомило Мінагрополітики, посилаючись на дані Укргідрометцентру.

Як йдеться у повідомленні, у кінці другої декади листопада, зі зниженням середніх добових температур повітря до показників нижче біологічного нуля, в нічних температур — до морозів, активна вегетація припинилася. Таким чином, тривалість цьогорічної вегетації виявилася у середньому на 1,5-2 тижні довшою від середньої багаторічної.

NB: Лише у південних, Дніпропетровській та Закарпатській областях озимі культури повільно вегетували і перебували у фазах «утворення вузлових коренів» та «кущіння», на пізніх посівах — «проростання насіння» та «утворення сходів».

Агрометеорологічні умови для завершення вегетації озимих культур у цьому році складалися цілком задовільно. Сонячна погода на початку листопада та поступове зниження температури повітря створювали сприятливі умови для загартування рослин.

Підвищена теплозабезпеченість сприяла повільному розвитку пізніх посівів. Частка добре розкущених посівів, готових до можливих несприятливих умов перезимівлі, за спостереженнями науковців становить лише 20-25%, однак їх стан оцінили як переважно добрий.

Нагадаємо, за другу декаду листопада подекуди випало 3-4 норми опадів.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram