Цього сезону обсяги переробки соняшнику в Україні можуть оновити мінімум з 2015 року

У поточному сезоні в Україні може бути перероблено на 5% менше соняшнику, аніж у попередньому. За оцінками ІА «АПК-Інформ», обсяги переробки соняшнику у 2022/23 МР в Україні можуть оновити мінімум з 2015 року.

Як зазначила у виступі на конференції “Fat-And-Oil Industry-2022” у Варшаві аналітикиня ринку олійних ІА «АПК-Інформ» Світлана Киричок, прогнозоване скорочення обумовлене суттєвим зниженням посівної площі під соняшником через війну. Так, за її словами, в Україні цього сезону буде перероблено близько 11 млн тонн соняшнику. Однак, вважає експертка, такий показник буде досягнутий в разі подовження дії зернової угоди та стабільних темпів експорту соняшникової олії.

NB: За оцінками аналітиків АПК-Інформ, у вересні вперше з початку війни місячний обсяг переробки соняшнику склав понад 1 млн тонн.

Світлана Киричок також повідомила, що у жовтні буде проведена зустріч за участю українських агровиробників, експортерів, переробників та представників профільних міністерств, де розглянуть питання щодо чинних обмежень експорту з України соняшнику на підтримку експорту продукції з високою доданою вартістю. Аналітикиня зазначила, що уе буде суттєва підтримка переробників, враховуючи збільшення конкуренції з експортерами на внутрішньому ринку соняшнику з початку війни.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram