Україна продовжує нарощувати обсяги торгівлі з Європейським Союзом. Мова йде як про імпорт, так і про експорт. Зокрема впродовж січня-березня імпорт з ЄС зріс на 27% до 669 млн дол. США, а експорт виріс на 15% порівняно з цим періодом минулого року і сягнув показників 1513 млн дол. США. В цілому оборот торгівлі сільськогосподарськими товарами між Україною та Європейським Союзом становить 2,2 млрд дол. США при додатному сальдо 845 млн дол. США, заявив заступник директора Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», член-кореспондент НААН Микола Пугачов.


NB: Він нагадав, що у 2018 році планово зростають квоти на окремі товарні позиції експорту в Євросоюз. Серед них, зокрема, цукор, крохмаль, соки, висівки, ячмінна крупа, пшениця, кукурудза, баранина тощо. Крім того, діють додаткові преференційні квоти для України на вісім товарів: мед, виноградний сік, ячмінну крупу, оброблені томати, овес, пшеницю, кукурудзу і ячмінь, нагадав експерт. Зазначимо, що за три місяця українські експортери вже повністю використали безмитні квоти на пшеницю, кукурудзу, мед, яблучний і виноградний соки, солод, квартальну квоту на м’ясо птиці, а також піврічну — на вершкове масло.

Найбільшими торговельними партнерами для України в ЄС залишаються шість країн — Іспанія, Нідерланди, Італія, Польща, Німеччина і Франція. Їх сукупна частка в обороті агропродукції перевищує 72%.

Основні обсяги поставок до Європи Україна забезпечує за рахунок зернових та олійних культур, а також соняшникової олії та макухи. В свою чергу, Україна імпортує з країн — членів Європейського Союзу переважно зернові культури, насіння олійних, какао-боби і шоколад, різні харчові продукти, відходи переробної промисловості, спирт і алкогольні напої.