Через надлишок урожаю українські фермери відмовляються збирати яблука і вони гниють у садах. Зокрема, на такий крок пішов фермер Михайло Банар з Чернівецької області. Чоловік розповідає, що просто не зміг реалізувати свій урожай хоч кудись, тому відмовився його збирати далі. А все тому, що ціна за яблука цього року становить всього 0,65 грн (2,3 цента США!) хоча собівартість яблука, зірваного з дерева, становить приблизно 3 грн/кг, без урахування витрат на зберігання. Як наслідок збирати та продавати яблука за такою ціною зовсім не вигідно.

— Щоб здати за цією ціною, люди стоять в чергах цілу добу. Але не має ніякого сенсу реалізовувати продукцію за такими цінами. Адже 0,30 грн. потрібно витратити тільки на те, щоб підняти це яблуко з землі. Плюс транспортні витрати, — зазначає Михайло Банар, пише East Fruit.


Чоловік має чотири гектари саду, де вирощує сорти «Чемпіон» та «Айдаред». За його словами, якби інші фермери також відмовились збирати урожай, ціна на ринку б нормалізувалась. При цьому зазначає, що на вартість яблучного концентрату таке падіння цін не вплинуло, тому вважає падіння ціни необґрунтованим.

— У минулому році у мене зовсім не залишилося товарного яблука. Я його віддав все за ціною 5,8 грн/кг. Це можливо була трохи завищена ціна, адже не було перевиробництва. Був звичайний нормальний урожай яблук. З огляду на, що в цьому році піднявся курс долара, то 0,65 грн, м’яко кажучи, не є обґрунтованою ціною. Я бачу в цьому змову власників переробних заводів, які штучно створили цю ціну, — ділиться думками садівник.

На разі невідомо, як ситуація вплине на ринок яблук в Україні в цілому, адже ціна переробки впливає на ціну свіжого яблука. Хоча ми бачимо, що ціна в супермаркетах становить 10-15 грн/кг.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram