Зниження цін на соняшникову олію до 625 $/т FOB на тлі рекордного врожаю соняшнику (на рівні 14,5 млн т) обвалило закупівельні ціни до 10000-10500 грн/т з доставкою на завод. Переробники активно купували дешеву сировину й накопичили запаси до березня 2019 року, через що дехто навіть зупинив закупівлю.

Падіння цін на соняшникову олію активізувало експортні продажі, тоді як нарощування переробних потужностей посилює конкуренцію серед покупців соняшникового насіння. Завдяки цьому, та за підтримки зростання цін на соняшникову олію на 3-5 $/т й девальвації гривні, ціни на соняшник минулого тижня дещо укріпилися.За даними «АПК-Інформ», в жовтні вітчизняні підприємства переробили рекордні 1,44 млн т соняшнику, що на 3% перевищує показник минулого року.

У вересні-жовтні з 2,6 млн т соняшнику було вироблено 1,14 млн т соняшникової олії, що на 11% перевищує показник відповідного періоду попереднього сезону.

Обсягb переробки соняшнику у 2018/19 МР порівняно з попереднім сезоном може вирости на 11% до 14,7 млн т завдяки зростанню врожайності та валового збору та рекордним темпам переробки сировини.

За матеріалами Grain Trade

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram