Після активного попереднього зростання, світові ринки рослинних олій в середу відновили падіння. Дані звіту Міненергетики США про збільшення минулого тижня запасів нафти в країні на 4,74 млн барелів до максимального з середини 2017 року рівня, опустили ціни на нафту марки Brent на 3,1% до 70,3 $/барель. Про це пише Електронна зернова біржа Grain Trade.

Слідом за ними котирування пальмової олії в Куала-Лумпурі вчора впали на 1,95% до 2057 ринггитів або 491,58 $/т, що стало найбільшим падінням останніх 2 тижнів. На ціни тисне перенасиченість ринку та імовірність більш високого, ніж очікувалося, рівня травневого виробництва.

Соєва олія в Чикаго вчора подешевшала на 1,8% до 597 $/т слідом за ф’ючерсами на сою, які падають, попри наміри уряду виділити фермерам, що постраждали від обмеження експорту до Китаю, фінансову компенсацію в сумі 2 $/бушель сої.

Ціни на українську соняшникову олію зупинилися на рівні 690 $/т FOB. Після зниження ціни попиту поставки залишаються доволі млявими.

— Переробники активно купують соняшник та піднімають ціни на великі партії з високим рівнем олійності. Закупівельні ціни залишаються на рівні 10650-11300 грн/т з доставкою на завод та 10500-10700 грн/т на франко-господарстві. Зростання курсу долара в найближчій перспективі може збільшити закупівельні ціни на соняшник, оскільки політична нестабільність в країні та відмова МВФ у виділенні чергового траншу допомоги будуть тиснути на гривню в період, що лишається до липневих позачергових парламентських виборів, — зазначають аналітики.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram