Прогноз рекордного виробництва олійних культур цього сезону та зниження цін на нафту суттєво вплинули на ціну на ріпак в країнах Євросоюзу, який є основним переробником ріпаку на біодизель. До прикладу, листопадові ф’ючерси на ріпак залишаються на рівні 372,25 Є/т, але доларова ціна через послаблення курсу євро опустилася до 424,85 $/т. Зниження виробництва ріпаку в ЄС та каноли в Австралії не вважають чинником тиску на ціни, оскільки європейські переробники збільшили імпорт дешевої сої з США задля компенсації дефіциту сировини.

Як зазначає Oil World у своєму свіжому прогнозі, в 2018/19 МР Австралія скоротить виробництво каноли до 2-2,3 млн т, що стане найнижчим показником останніх дев’яти  сезонів та буде суттєво поступатися рівню попередніх двох сезонів мало не в двічі. При цьому австралійські експерти зазначають, що наступного року площі під канолою скоротяться ще, а її виробництво становитиме лише 1,96 млн т, внаслідок чого експорт зменшиться до 1,4-1,7 млн т.Водночас в ЄС через посушливу погоду скоротилися посіви озимого ріпаку, а стан сходів бажає кращого майбутньому врожаю.

Україна в поточному сезоні зібрала 2,7 млн т ріпаку, з яких може експортувати майже 2,4 млн т. У той же час попит на ріпак з боку експортерів знижується по мірі виконання трейдерами експортних програм. Закупівельні ціни на ріпак порівняно з серпневими цінами опустилися до 415-420 $/т в порту та 410-415 $/т на кордоні Україна-Польща, проте залишаються більш цікавими, ніж ціни на сою, за яку експортери в залежності від якості та базису поставки пропонують 330-350 $/т.

За матеріалами GrainTrade

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram