Середня орендна плата за оренду землі сільськогосподарського призначення за рік зросла на 25%. Таким чином в середньому по Україні власники паїв отримали 1369 гривень за гектар порівняно з 1093,4 грн/га на початок року.

За даними Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру, середня орендна плата за державні землі, передані на земельних аукціонах, за рік зросла на 24% і на кінець 2017 року досягла 2793,2 грн/га. Таким чином, в середньому за останній рік державні землі здавалися в оренду вдвічі дорожче, ніж приватні.

Ще більший розрив спостерігається у порівнянні з орендною платою за землі державної власності, передані в користування на безконкурентних засадах за договорами минулих періодів. Станом на початок 2018 року цей показник в середньому по Україні становив всього 1053 грн/га.

За даними відомства, найвища орендна плата за паї зафіксована у Черкаській (2961,8 грн/га), Полтавській (2553 грн/га), Харківській (2111 грн/га) та Сумській (2100,2 грн/га) областях. Найдешевше користування землею обходилося у Закарпатській (718,9 грн/га), Запорізькій (794,7 грн/га), Миколаївській (825,8 грн/га) та Херсонській (842,3 грн/га) областях. Загальна площа цієї категорії сільгоспземель, переданих в оренду за договорами, становить 16,9 млн гектарів.

Як зазначив перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства Максим Мартинюк, земельні торги перестали бути формальними, перетворившись на висококонкурентний інструмент, що забезпечив середню ставку оренди держземель за минулий рік на рівні 14,74%. За його словами, в частині приватних земель зростання вартості оренди гальмують наявність локальних монополій орендарів, відсутність вільного ринку землі та відсутність дієвих об’єднань власників землі, більшість з яких є громадянами похилого та дуже похилого віку.