Гуртові ціни на ядро ​​волоського горіха обвалилися майже на третину протягом всього одного тижня про це свідчать дані моніторингу оптових цін на горіхи EastFruit. Зниження цін, на думку учасників ринку, було зумовлене зниженням експортним попитом на український горіх. В результаті, за підсумками попереднього тижня, великі оптові партії ядра волоського горіха в Україні продавалися в середньому по $ 5,68 долара за кг, а мінімальна ціна формувалася на рівні близькому до $ 4,97 долара за кг. Відзначимо, що зниження мінімальних цін було найбільш суттєвим, і перевищило 36% за тиждень.Незважаючи на те, що український горіх цінувався високо за порівняно високу якість, велика пропозиція дешевого волоського горіха на ринках країн Євросоюзу призвела до зниження попиту на українську продукцію. Для збільшення попиту на горіх доводилося залучати споживачів низькими цінами, тому що загальна пропозиція продукції, на думку європейських трейдерів, істотно перевищувала попит. Адже багато країн зараз активно нарощують виробництво і експорт волоського горіха, а Україна перебуває в числі лідерів за цими тенденціями.

У Молдові, де в цьому році виробництво волоських горіхів, за оцінками місцевих експертів, може істотно знизитися, а якість продукції врожаю 2018 року нижче, ніж зазвичай, купити ядро ​​волоського горіха зараз можна на 28% дешевше, ніж в Україні. При цьому Молдова є другим після України найбільшим експортером волоського горіха в Європі, і, схоже, саме на ціни Молдови зараз починають рівнятися європейські імпортери. Існує навіть загроза, що через низькі ціни, частина горіхів у Молдові в 2018 року не буде прибрана.До речі, ціни на ядро ​​волоського горіха ще нижчі в Узбекистані, який активно розвиває виробництво і експорт. Кілограм ядра волоського горіха тут продають дешевше чотирьох доларів за кг, в середньому.

Найбільшими імпортерами ядра українського волоського горіха є: Білорусь, Ірак, Азербайджан, Франція, Греція і Ліван. Молдова продає цю ж продукцію, переважно, до Франції, Німеччина, Австрію, Нідерланди, Італію та Туреччину.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram